Haber

Ali Koç, Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk ile diyaloğa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Süper Lig devlerinden Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray’ın 2. Başkanı Metin Öztürk arasındaki diyalogla ilgili gösterişli bir açıklama yaptı.

İŞTE ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMASI

“29 Temmuz 2023 tarihinde yaptığımız Yüksek Kurul Toplantımızda dile getirdiğim bir iddia üzerine oluşan gündeme ilişkin bu açıklamayı yapıyorum.

29 Mart 2023 tarihinde birçok kulübün lider ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda Galatasaray Kulübü İkinci Lideri Sn. Metin Öztürk ile kamuoyunun malumu olan bir diyalog yaşandı.

Kalabalık bir toplantıda herkesin gözü önünde gerçekleşen bu diyaloğa rağmen son günlerde konunun muhatapları tarafından gerçek durumla hiçbir ilgisi olmayan son derece yanıltıcı açıklamalar yapıldı.

İlgili görüşmede gündeme gelen iki kulüp arasında yaşananlar ve spor Kamuoyunu meşgul eden gündem üzerine Sayın Öztürk ile yaptığımız diyalogda; “Çıkalım, eteğimizdeki taşları atalım, halk rahat etsin, rahatlayalım, gerginlik bitsin, bir daha konuşmayalım.” “İsterseniz kendi kulüp televizyonunuzda bunu yapabiliriz” diyerek tüm halkla görüşmeyi teklif ettim.

Bu çağrı üzerine Öztürk herkesin önünde ‘Cumhurbaşkanı Dursun Özbek karşınıza çıkamaz, onun böyle bir hitabı yok’ dedi. şeklinde cevaplanmıştır.

Yine o dönemde kamuoyunda çokça tartışılan bir diğer konu olan Erden Timur ile ilgili bire bir görüşme için bir belge hazırlattığım doğrultusunda tamamen saçmalıklarla ve hatalarla dolu bir tartışma yaşandı. gündeme getirildi.

Nitekim aramızda geçen bu konuşmalar, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Ketenci tarafından 11 Mayıs 2023 Perşembe günü bazı kulüp başkanları ve yöneticileriyle yapılan başka bir toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yapılmıştır. rakibimiz Sportif A.Ş. Başkan Yardımcısı ile paylaşıldı.

Ne konuşma sırasında ne de sonrasında kendisinden bir itiraz gelmedi.

Geldiğimiz noktada;

Tıpkı Metin Öztürk Bey’in söylem değiştirme yaklaşımı gibi ilgili kulübün medya mensupları da ‘o teknik direktör Galatasaray’dan istifa etsin’, ‘bu teknik direktör kim olursa olsun bu konunun peşini asla bırakmayacağız, öğreneceğiz’ dediler, ve sonra telaffuzlarını tamamen değiştirdiler ve konuyu tamamen değiştirdiler. şeklinde ele alındıklarına şahit olduk.

Bu diyaloğun birçok kişiyle yaptığım görüşmede, aynen yukarıda anlattığım şekliyle ve ilk gün geliştiğini bir kez daha kamuoyuna bildirmek isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu