Ekonomi

Shiba Inu (SHIB) fiyatı düşüyor ancak token yakma oranları artıyor

shiba inu fiyat son 24 saatte %6’nın üzerinde değer kaybetti. Ancak meme-coin’in yakma oranları %1.100 arttı. Peki bu çelişkili durumun açıklaması nedir?

Yeni günde meme paraları satış baskısı altına girdi. SHIB Coin fiyatı son 24 saatte %6,24 düştü. dogecoin( DOGE ) fiyat %5,84 kaybetti. Ancak Shiba Inu, yanma mekanizmasının avantajıyla düşüş sırasında arzını azaltmayı başardı.

İkinci en büyük meme-coin, son 24 saatte 110 milyondan fazla SHIB yaktı. Shibburn bilgisine göre yakma oranları son 24 saatte %1.100 arttı. Kripto analistleri, SHIB için başarılı olmak için günde 100 milyonun üzerinde yakma işlemi gerçekleştiriyor. Ancak fiyat performansının düşük kalması dikkat çekti.

Fiyat düştükçe yanmadaki artış ters orantılı gibi görünse de bu durum yakma sistemi ile uyumludur. Çünkü blok zincirinde artan aktivite ve işlemler Yanıkları hızlandırır. Böylece Shiba Inu fiyatı düşerken daha fazla yatırımcı satış yaparak ağdaki işlem sayısında artışa neden oldu. SHIB’in 3 aylık direnç çizgisinden çıkamaması üzerine yatırımcıların kasalarını kapattığı gündeme geldi.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haber-ugurludag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu